REKLAMA

Wielka Konwencja Konfederacji w Katowicach.
fot. YouTube | Sławomir Mentzen

W sobotę w katowickim Spodku odbyła się „Wielka Konwencja Konfederacji”. Po raz kolejny Konfederaci zorganizowali swój wiec w iście amerykańskim stylu – wielka hala, tłum ludzi, ogień sceniczny i mocne przemówienia. „Idziemy wywrócić im ten stolik” – krzyczał na scenie współprzewodniczący partii Krzysztof Bosak. Podczas konwencji po raz kolejny padł jasny przekaz, że Konfederacja odcina się zarówno od PiS-u, jak i opozycji.

REKLAMA

„To jest moment, kiedy przypominamy o najważniejszych sprawach, dla których idziemy razem wywrócić im ten stolik, przy którym siedzą wszystkie partie polityczne. Tych hipokrytów ktoś musi rozgonić i zmarginalizować” – mówił w sobotę, w katowickim Spodku, Krzysztof Bosak.

Ostrzegł przy tym wyborców, że nie będzie to łatwa droga. Stwierdził, że w polskiej polityce nie istnieją „równe zasady gry”. „Każdy nasz komunikat będzie zniekształcany, każde nasze zdanie będzie wyrywane z kontekstu” – przestrzegał Bosak.

REKLAMA

W czasie swojego przemówienia współprzewodniczący Konfederacji podkreślał, że jego partia „jako jedyna prezentuje kontrprogram korzystny dla Polaków, a niekorzystny dla eurokratów”. Zwrócił uwagę na potrzebę wielkiej reformy kadrowej w Polsce. „Musimy mieć kadry, które zastąpią tych zdemoralizowanych ludzi. Potrzebujemy setek tysięcy osób” – mówił Bosak.

Polityk podkreślił następnie, że Polska musi zachować w ramach Unii Europejskiej jak najwięcej suwerenności. „Konfederacja mówi jasno – żadnych traktatów unijnych, w których choć jedna rzecz byłaby zabrana z Warszawy i przeniesiona do Brukseli. Nie ma takiej opcji” – grzmiał Krzysztof Bosak.

REKLAMA

„Wielka Konwencja Konfederacji” w katowickim Spodku. Mentzen: Nie wierzę, że się nie da

Szczególny nacisk współprzewodniczący Konfederacji położył w swoim przemówieniu na coraz bardziej globalny problem migracji. Wytknął przy tym premierowi Morawieckiemu hipokryzję w kwestii niekontrolowanego wpuszczania do Polski tysięcy imigrantów z Afryki i Azji.

„Wróciłeś bez efektu z Brukseli? Odejdź, zdaj funkcję. Zostałeś oszukany? Odejdź w niesławie” – apelował do premiera Krzysztof Bosak, po czym wezwał do „niepopełniania błędów Zachodu”.

REKLAMA

„Nie chcemy tutaj multi-kulti, chcemy, żeby Polska była Polską” – powiedział Krzysztof Bosak w Katowicach.

Głos na „Wielkiej Konwencji Konfederacji” zabrał także Sławomir Mentzen, który zganił poprzednie ekipy rządzące za „marazm” i przekonanie, że „w Polsce się nie da”. „Kto nas zmusza do tego, żebyśmy żyli w takim dziadowskim systemie? Nie wierzę, że się w Polsce nie da uprościć podatków. To jest kilka zapisów ustawowych” – powiedział Sławomir Mentzen.

„Robimy błędy, mamy słabości. Nie będę wam ściemniał, jacy jesteśmy wspaniali. Cały czas się uczymy. Nie mamy takich zasobów jak innych, nie mam za sobą mediów. Są przeciwko nam. W TVP ludzie PiS-u mówili 250 godzin, przedstawiciele Konfederacji 0 sekund. Tak wygląda skala” – mówił dalej drugi współprzewodniczący Konfederacji.

„15 października narodowym dniem wywracania stolika. Konfederacja – możemy wszystko” – zakończył Sławomir Mentzen.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA