Potrącenie
Fot. YouTube | Komenda Powiatowa Policji Lębork

Na jednym z przejść dla pieszych w Lęborku w województwie pomorskim mogło dojść do tragedii. Samochód osobowy potrącił prawidłowo przechodzącą przez jezdnię 14-latkę. Dziewczyna na szczęście nie doznała większych obrażeń.

Do groźnego zdarzenia doszło w Lęborku w ostatni piątek 6 stycznia, a nagranie opublikowała policja. Widać na nim, jak idąca z psem dziewczyna w pewnym momencie wchodzi na ulicę, nie zwracając przy tym uwagi na to, czy coś jedzie.

Za kierownicą samochodu osobowego siedział 19-latek, który nie zachował należytej ostrożności i potrącił wchodzącą na pasy nastolatkę. Piesza na szczęście w wyniku potrącenia nie doznała poważniejszych obrażeń.

Przybyła na miejsce policja sprawdziła stan trzeźwości kierowcy i okazało się, że był trzeźwy. Dostał jednak mandat karny w wysokości 2500 złotych i 15 punktów karnych, natomiast nastolatka została pouczona i dowiedziała się o konsekwencjach braku ostrożności na przejściu dla pieszych.

– Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przypadku kolizji z samochodem są najbardziej narażeni na poważne obrażenia. Ich nie chronią poduszki powietrzne ani karoseria. Skutki zderzenia z pojazdem mogą być katastrofalne. Przypominamy kierującym, że znak D-6 „przejście dla pieszych” jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że zbliża się do przejścia. Znak ten także zobowiązuje go do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności – przekazała asp. Marta Szałkowska z policji w Lęborku.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę