REKLAMA

energia
fot. Pixabay

Obecnie, życie bez energii elektrycznej byłoby bardzo ciężkie. Przeważająca część sprzętów, których używa się każdego dnia, potrzebuje zasilania. A wśród nich są takie, które potrzebują prądu bardzo dużo. Niektórzy na pewno chcieliby wiedzieć, które urządzenia zużywają go najwięcej. Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

REKLAMA

Jak zmniejszyć pobór energii elektrycznej w domu?

Praktycznie w każdym mieszkaniu są sprzęty, których nie używa się cyklicznie, a mimo to cały czas podpięte są do gniazdek. To tajni złodzieje energii, lecz nie najwięksi – jednak w bilansie rocznym mogą przynieść fiasko, np. drukarka (jeśli z niej nie korzystasz, to odłącz ją od źródła prądu).

Jaki sprzęt pobiera najwięcej prądu w domu?

Portal Wirtualna Polska donosi, że najwięcej prądu zużywają 3 następujące sprzęty:
-kuchenka indukcyjna,
-zmywarka,
-suszarka do prania.

REKLAMA

W ogólnopolskim badaniu ponad połowa respondentów nie była w stanie podać prawidłowej odpowiedzi na powyższe pytanie. Według 55% ankietowanych to suszarka do prania jest największym pożeraczem prądu, a zaraz po niej uplasowała się zmywarka. Jednak ani pierwsze, ani drugie urządzenie nie czerpie najwięcej energii.

To urządzenie jest największym złodziejem prądu

Okazuje się, że najwięcej prądu pobiera kuchenka indukcyjna. W skali roku zużywa niemal 5x więcej prądu niż pralka i 3x więcej niż chłodziarka.

REKLAMA

Pamiętaj, że to wyniki standardowe, czyli zużycie energii jest uzależnione od naszych przyzwyczajeń. Jeżeli w domu TV chodzi bez przerwy, to on może pożerać najwięcej prądu. Adekwatnie, mimo to na podium znajduje się indukcja.

REKLAMA