fot. Pixabay

To bardzo rzadkie zjawisko w Polsce. Położnicy szacują, że zdarza się to raz na ponad 600 tysięcy porodów! Na świat przyszył czworaczki! Nie jest to jednak wielkie zaskoczenie dla Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu, gdyż w ubiegłym roku w tej samej placówce odebrano poród pięcioraczków. Dzieci pojawiły się na świecie w stanie dobrym – to trzy dziewczynki i jeden chłopiec.

„Dzieci przyszły na świat wczoraj, trzy dziewczynki i jeden chłopiec. Urodziły się w stanie dobrym” – powiedziała w niedzielę Małgorzata Kolczyńska; rzeczniczka prasowa Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jak dodała, waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 1245 do 1860 g.

Rodzicami gromadki jest para z Wilkowyi w woj. wielkopolskim. Ojciec dzieci zdradził mediom, że było nieco zaskoczony. Spodziewał się trojaczków, „a tymczasem jedno dziecko mamy gratis”.

„Jeszcze ich nie widziałem, tylko rozmawiałem z żoną. Najważniejsze, że małżonka i dzieci czują się dobrze” – powiedział ojciec dzieci cytowany przez lokalny portal jarocinska.pl.

Mężczyzna nie kryje radości, ale mówi też o zmartwieniach. Zastanawia się, jak poradzi sobie z utrzymaniem tej gromadki. „Trzeba dać sobie radę” – powiedział.

„Żona jest bardzo dzielna. Jestem z niej bardzo dumny. Nie wiem co mam więcej powiedzieć. Jestem zszokowany, ale pozytywnie. Bardzo się cieszę, ale z tyłu głowy towarzyszą mi zmartwienia. Jak sobie poradzimy, ale teraz nie mamy już wyboru. Trzeba dać sobie radę” – zaznaczył.

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu jest już weteranem tego typu porodów. W ubiegłym roku w tym samym miejscu przyszły na świat pięcioraczki. Były to 4 dziewczynki i rodzynek – 1 chłopiec. Dzieci urodziły się w 29 tygodniu ciąży i ważyły od 680 do 1180 gramów. W poród zaangażowanych było wówczas aż 30 pracowników szpitala!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę