REKLAMA

ciasto Metrowiec bez pieczenia
fot. screen Youtube / Sprint Cooking

Poznaj koneserską recepturę na szybkie ciasto, które odzwierciedla znany wszystkim deser – Metrowiec. Ten wariant jest jednak bez pieczenia, ale wspaniały smak i wygląd pozostają niezmienne. Poczęstuj nim gości w Boże Narodzenie czy Nowy Rok, a oniemieją z zachwytu. Koniecznie wypróbuj przepis na ekspresowy Metrowiec.

REKLAMA

Metrowiec bez pieczenia zrobi furorę na stole

Ciasto możesz też stworzyć z poszczególnych „sektorów” – posmaruj ciasteczka masą i dołączaj każde do siebie, tak by powstał metrowy deser. Niestety potem może wystąpić problem z przechowaniem takiego długiego ciasta w lodówce. Ale prezentuje się czarująco.

To ciasto robi się błyskawicznie i w bardzo prosty sposób. Wystarczy połączyć w sumie gotowe już składniki, a potem utworzyć paletę ciastek przełożonych słodką masą.

REKLAMA

Przepis na ciasto Metrowiec bez pieczenia

Składniki:
500 g herbatników (jasne lub kakaowe albo takie i takie)
ok. 50 ml śmietany kremówki 30%
300 g masła w temperaturze pokojowej
tabliczka mlecznej czekolady
łyżeczka aromatu waniliowego
puszka zagęszczonego mleka słodzonego

Opis przygotowania:
Masło przełóż do kielicha miksera i miksuj do czasu, aż będzie puszyste. Dodaj aromat waniliowy i sukcesywnie dokładaj mleko zagęszczone z puszki, mieszaj na gładki krem.

REKLAMA

Zamiast mleka zagęszczonego możesz dodać gęsty budyń. Przyrządź go na osłodzonym mleku i ostudź do temp. pokojowej, a potem połącz z napowietrzonym tłuszczem (oba składniki powinny mieć jednakową temperaturę).

Uzyskany krem równo rozprowadź na ciasteczkach w formie o wysokich krawędziach i spinaj jeden herbatnik z drugim, w rzędach po kilka w naczyniu.

Trochę masy zostaw – gdy ułożysz już herbatniki, rozprowadź od góry pozostałą część masy. Tak przygotowany deser włóż do chłodziarki, aby stężał.

Gdy tak się stanie, rozpakuj go z folii i oblej domową polewą. Rozpuść czekoladę w śmietanie kremówce, a potem ulokuj Metrowiec w chłodziarce na całą noc. Smacznego.

Zobacz też przepis na ciasto bez pieczenia Orzechowiec.

REKLAMA