Fot. Facebook.com/pisorgpl

Od dłuższego czasu Jarosław Kaczyński odbywa tournee po Polsce, w trakcie którego stara się postawić swoją partię w jak najbardziej pozytywnym świetle. Jedno z badań udowadnia, że jego starania póki co nie dają oczekiwanych rezultatów.

Jak wynika z badania United Surveys dla Wirtualnej Polski, Prawo i Sprawiedliwość może aktualnie liczyć na poparcie na poziomie 32,4%. W porównaniu z ostatnim sondażem sprzed dwóch tygodni, jest to wynik o 0,3% wyższy.

Wzrost poparcia uzyskała również Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 26% ankietowanych (poprawa o 1,3%). Doszło więc do zmniejszenia dystansu pomiędzy oboma ugrupowaniami – obecnie wynosi 6,4%, a przed dwoma tygodniami 7,4%.

Wirtualna Polska poinformowała ponadto, że ugrupowanie Szymona Hołowni zanotowało nieznaczny spadek. Aktualnie na Polskę 2050 chciałoby zagłosować 13,1% badanych, co względem poprzedniego badania oznacza spadek o 0,9%.

Gdyby takie wyniki pojawiły się podczas wyborów, PiS nie mógłby samodzielnie rządzić w kraju. W takiej sytuacji partia Jarosława Kaczyńskiego otrzymałaby tylko 188 mandatów, czyli o 43 mniej niż wymaga większość (231). Opozycja miałaby natomiast 271 miejsc w Sejmie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę