TIR
Fot. Facebook | Komenda Powiatowa PSP w Mrągowie

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w ostatnią sobotę w Mojtynach w województwie warmińsko-mazurskim. W zamieszkany przez starsze małżeństwo wbił się samochód ciężarowy. Sprawą zajęli się już lokalni urzędnicy z nadzoru budowlanego.

Wypadek miał miejsce 21 stycznia w miejscowości Mojtyny w powiecie mrągowskim. W godzinach porannych przez ścianę ich domu przebił się samochód ciężarowy. Policja ustaliła, że kierujący nie dostosował prędkości do warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem.

W momencie zdarzenia starsze małżeństwo przebywało w domu, ale na szczęście nic im się nie stało. Para ponosi jednak bolesne konsekwencje, bowiem ich domu został poważnie uszkodzony, a cała ściana obiektu została zburzona.

Urzędnicy z nadzoru budowlanego pojawili się na miejscu w poniedziałek i po dokonaniu oględzin wyznali, że budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Pomieszczenie, w które wbił się pojazd, zostało zasypane gruzem.

– Mieszkańcy zniszczonego domu znaleźli więc schronienie u najbliższej rodziny. Na razie trudno im się pozbierać, a nam jako samorządowi powiedzieć, co będzie dalej. To straszna tragedia – przekazał PAP sekretarz gminy Piecki Hubert Sadownikow.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę