Szpital Nowy Targ
Fot. Google Maps

33-letnia pacjentka Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu nie żyje. Kobieta była w piątym miesiącu ciąży. Do sprawy odniosła się już dyrekcja placówki, a za wyjaśnienie jej szczegółów wzięła się policja.

Lokalne media informują, że kobieta zmarła w nocy z 23 na 24 maja w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Póki co nie wiadomo, jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci znajdującej się pod opieką lekarzy ciężarnej.

– Zawiadomienie o narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia przez personel szpitala zostało złożone w czwartek rano. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu – powiedziała podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, którą cytuje portal nowiny24.pl.

Kierownictwo szpitala wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie. – Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim ciężarnej pacjentki, która zmarła w nocy z 23 na 24 maja 2023 r. To ogromna tragedia – napisano.

W dalszej części oświadczenia dyrekcja zapowiedziała, że szpital jest otwarty na współpracę z organami i wyjaśnienie okoliczności nagłego zgonu pacjentki. – Dyrekcja szpitala nie będzie komentowała tej niezwykle trudnej i bolesnej sprawy – dodano.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę