Zgłosił uprowadzenie żony. 62-latek odpowiedział za fałszywe zgłoszenie
fot. Twitter | @Policja_KSP

Zwłoki dziecka znaleziono na terenie jednej z posesji w Piekoszowie w województwie świętokrzyskim. Mieszkająca tam wcześniej kobieta zgłosiła się do szpitala i jak się okazało, niedługo wcześniej rodziła. Trwa ustalanie, czy doszło do przestępstwa.

Policjanci pojawili się w Piekoszowie w środę – przekazał portal echodnia.eu. Dziennikarze ustalili, że wcześniej młoda kobieta zgłosiła się do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili, że całkiem niedawno rodziła. Od razu poinformowano o tym służby.

Mundurowi ustalili, że kobieta jest mieszkanką gminy Piekoszów, gdzie najprawdopodobniej miało dojść do porodu lub poronienia. Po przybyciu na miejsce policjanci znaleźli ciało dziecka w wychodku na posesji.

– Dla dalszych czynności najważniejsze są teraz wyniki sekcji zwłok, która wykaże, w jakim wieku był płód i czy był w stanie samodzielnie funkcjonować poza organizmem matki. Śledczy będą analizowali, czy doszło do popełnienia przestępstwa, czy też do naturalnego poronienia – informuje portal.

Młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Kielcach poinformowała z kolei, że sprawa jest „niezwykle delikatna”, dlatego informacje będą przekazywane w odpowiednich odstępach czasu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę