Wypadek
Fot. Informacje na gorąco Powiat Piaseczyński Facebook

Do tragicznego wypadku doszło w Józefosławiu w powiecie piaseczyńskim. 12-letnia dziewczynka została potrącona przez autobus miejski. Choć ratownicy przez niemal godzinę o nią walczyli, niestety nie zdołali przywrócić czynności życiowych.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie mł. bryg. Łukasz Darmofalski przekazał, że zgłoszenie wpłynęło do służb o godzinie 12:40, a dotyczyło potrącenia dziewczynki przy ulicy Kameralnej w Józefosławiu.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się również dwa zastępy straży pożarnej. – Gdy przyjechały na miejsce, dziecko było reanimowane przez świadków zdarzenia. Równolegle przyjechała karetka i ratownicy przejęli reanimację – wyjaśnił Darmofalski.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce nieopodal szkoły podstawowej. Do akcji wezwany został również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Niestety, po około 50 minutach prowadzonej reanimacji, lekarz stwierdził zgon dziecka – przekazał Darmofalski.

„Z powodu zablokowanego przejazdu w rejonie ulicy Kameralna/Józefosław trwają utrudnienia w kursowaniu linii 739 i L39. Możliwe opóźnienia kursów oraz skierowanie linii na trasy objazdowe” – przekazał Zarząd Transportu Miejskiego.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!