Tragedia podczas finału WOŚP. Nie żyje trener i nauczyciel

Dariusz Szczepaniak
Fot. Facebook | Akademia Piłkarska Ostrzeszów

Do wielkiej tragedii doszło podczas meczu piłkarskiego, który był jednym z punktów w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na boisku zmarł 45-letni Dariusz Szczepaniak, trener, menedżer i nauczyciel.

REKLAMA

Przy okazji kolejnego finału WOŚP w Ostrzeszowie został zorganizowany turniej piłkarski, w którym udział brał m.in. Dariusz Szczepaniak. Podczas finałowego meczu 45-latek nagle zasłabł. Niestety, pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować.

– Czasami niestety przychodzi nam się dzielić tragicznymi wiadomościami. Dariusz Szczepaniak zmarł nagle, na boisku, wspierając szczytną ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – napisał na Facebooku Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

REKLAMA

Dariusz Szczepaniak był menedżerem sportu, a także założycielem Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów. Poza tym pracował również jako trener i nauczyciel. Prowadził funkcję trenera kadry Południe podczas projektu Kadr Regionów.

„Dariusz był nie tylko moim nauczycielem wychowania fizycznego, kiedy jeszcze byłem uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie, ale i trenerem najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Grabów nad Prosną, gdzie prowadził zajęcia z piłki nożnej” – przekazał na Facebooku Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak.