ośmioro dzieci rannych po upadku z wieży widokowej w czechach
fot. Pixabay

Do dramatycznego zdarzenia doszło w Bydgoszczy. Na terenie jednego z opuszczonych budynków obok Exploseum 18-latka spadła z wysokości kilkunastu metrów. Niestety, dziewczyna poniosła śmierć na miejscu.

Jak informuje WP, 18-letnia dziewczyna udała się wraz z pięciorgiem swoich znajomych w czwartkowy wieczór do lasu. Na jego terenie zlokalizowane są od dawna opuszczone, poniemieckie budynki, których stan nie jest najlepszy.

Jest to obszar znajdujący się obok Exploseum, filii Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, teren po Zakładach Chemicznych Zachem. Młodzi ludzie postanowili eksplorować te miejsce, które wydawało im się mroczne i tajemnicze.

– Podczas przechodzenia po konstrukcji 18-latka spadła z ok. 12 metrów. O wypadku służby zawiadomili jej znajomi. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa KMP w Bydgoszczy Lidia Kowalska.

Policja pod nadzorem prokuratury rozpoczęła badanie okoliczności tego wypadku, a także wyjaśnianie wszystkich szczegółów zdarzenia. Służby chcą m.in. dowiedzieć się, dlaczego młodzi ludzie znaleźli się w tym miejscu.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!