Wypadek
Twitter | AntyAnty

Chorwackie media poinformowały, że w sobotę około godziny 5:40 na autostradzie A4 w kierunku Zagrzebia doszło do tragicznego wypadku z udziałem polskiego autokaru. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało, że śmierć poniosło 11 Polaków, a według nieoficjalnych danych zginęło 12 osób.

Na miejsce tragicznego zdarzenia przybyli minister spraw wewnętrznych Davor Božinović oraz wicepremier i minister chorwackich weteranów Tomo Medved. Informację o 12 ofiarach przekazała chorwacka dziennikarka Ana Mlinarić. „Niestety, potwierdzono, że 12 osoba również zmarła w szpitalu po poważnym wypadku autobusowym na A4” – podała na Twitterze.

Z nieoficjalnych jak dotąd informacji wynika, że do tragicznego wypadku doszło na skutek zaśnięcia za kierownicą kierowcy. W pojeździe znajdowało się 60 osób. – Wszystkie ofiary to polscy obywatele – poinformował rzecznik MSZ Łukasz Jasina w TVN24.

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki ofiary wypadku to uczestnicy pielgrzymki do Medjugorie. Dziś rano w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Varazdin w Chorwacji zginęło 11 osób, a 34 są ranne i hospitalizowane. To pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie. Chcę przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar – napisał premier na Twitterze.

„O szczegółach tragedii rozmawiałem dziś rano z premierem Chorwacji Andrejem Plenkovicem, który zapewnił o pełnym wsparciu chorwackich służb medycznych. Poleciłem naszym służbom konsularnym organizację wsparcia dla rodzin uczestników wypadku” – dodał Mateusz Morawiecki.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę