Tragedia w Drawsku Pomorskim. Nie żyje polski żołnierz

Wypadek w Drawsku Pomorskim. Nie żyje polski żołnierz, drugi trafił do szpitala
fot. plut. Aleksander Perz | @DGeneralneRSZ

Na poligonie w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie) doszło do tragicznego wypadku. Pojazd gąsienicowy przejechał dwóch żołnierzy. Jeden z nich nie żyje, a drugi walczy o życie w szpitalu. Do wypadku doszło podczas ćwiczeń programowych 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło przed godz. 9:00 na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim w województwie zachodniopomorskim – informuje RMF24.

Jak ustalił reporter stacji RMF FM – w czasie ćwiczeń programowych 1 Warszawskiej Brygady Pancernej doszło do fatalnego w skutkach wypadku. Pojazd gąsienicowym miał wjechać w dwóch żołnierzy. Jeden z mundurowych zmarł na miejscu. Drugiego przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówki medycznej w Szczecinie. Lekarze walczą o życie żołnierza. Był reanimowany jeszcze na poligonie. Wojskowy doznał wielu obrażeń a jego stan jest poważny.

REKLAMA

W komunikacie o zdarzeniu, udostępnionym na Facebooku, 1 Warszawska Brygada Pancerna poinformowała, że rodzinom żołnierzy została udzielona pomoc.

„Szeroko pojętego wsparcia udziela jednostka wojskowa. Dalsza pomoc psychologiczna i organizacyjna będzie kontynuowana w zależności od potrzeb rodzin” – przekazała w komunikacie 1WBP.

REKLAMA

Tragiczny wypadek na poligonie w Drawsku Pomorskim. Nie żyje żołnierz, drugi walczy o życie

Sprawę zaczęły już badać prokuratura ze Szczecina i Żandarmeria Wojskowa. „Najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku. Taką wersję przyjęliśmy” – dowiedział się reporter RMF FM.

O wypadku zdążyli dowiedzieć się i odnieść do tego tragicznego zdarzenia najważniejsi oficjele. „Wszystkie siły i środki kierujemy do wsparcia rodziny i najbliższych” – powiedział minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. „Najbliższym, rodzinie, chciałbym złożyć w imieniu swoim, całego Wojska Polskiego, w imieniu Ministerstwa Obrony Narodowej wyrazy współczucia i kondolencje” – dodał.

REKLAMA

Szef resortu obrony poinformował ponadto, że skierował zastępcę szefa Sztabu Generalnego wraz z komisją, aby zajął się ustaleniem przyczyn wypadku.

Podkreślono, że ćwiczenia 1 WBP odbywały się planowo i nie miały związku z odbywającymi się w Europie manewrami NATO Steadfast Defender 2024 i ich polską częścią Dragon-24. W lutym na poligonie drawskim rozpoczęły się międzynarodowe manewry, w których udział bierze 3 tys. wojskowych m.in. z Albanii, Turcji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polski.

Podziel się: