Brutalny atak na 9-latka w Jaworznie. Chuligan spytał chłopca komu kibicuje
fot. Twitter | @Policja_KSP

W jednym z mieszkań w Kaliszu w województwie wielkopolskim znaleziono ciało zaledwie kilkumiesięcznego chłopca. Planowana jest sekcja zwłok, która wyjaśni przyczyny jego zgonu, ale nieoficjalne doniesienia mediów są niepokojące.

Informacja o śmierci niemowlęcia trafiła do kaliskich służb w sobotę, 16 września. Po przybyciu we wskazany adres mundurowi znaleźli ciało chłopca, a sprawą zajęli się już śledczy, których zadaniem jest ustalenie wszystkich okoliczności.

– Na ten moment mogę tylko potwierdzić informacje o zgonie 5-miesięcznego dziecka. Prowadzimy czynności pod nadzorem prokuratora. Zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok – mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, cytowana przez portal kalisz.naszemiasto.

Prokurator Maciej Meler, cytowany przez Głos Wielkopolski przekazał, że po wstępnych oględzinach ciała dziecka i zgromadzeniu danych medycznych dotyczących stanu jego zdrowia, nie stwierdzono widocznych obrażeń ciała, które pozwoliłyby określić przyczynę zgonu.

Portal kalisz24.info przekazał, że służby do siniejącego dziecka miała wezwać kobieta, która poprosiła mundurowych o pomoc. Na miejscu nie było jednak nikogo dorosłego. Policja poszukuje teraz matki niemowlęcia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę