Tragedia w Małopolsce. 16-latek śmiertelnie potrącił wracającą z mszy 81-latkę

Policja poszukuje mężczyzny, który napadł na bank w Goczałkowicach-Zdroju
fot. Pixabay

W ostatnią niedzielę w godzinach wieczornych w Jabłonce pod Nowym Targiem doszło do fatalnego w skutkach wypadku. 81-letnia kobieta wracała poboczem z wieczornej mszy świętej. W pewnym momencie z impetem wjechał w nią 16-letni kierującym jednośladem. Seniorka zmarła.

REKLAMA

Jak opisuje „Fakt”, do fatalnego zdarzenia doszło długo po zapadnięciu zmroku. Starsza kobieta wracała z kościoła i szła poboczem jezdni. Nagle uderzył w nią 16-latek, który z dużą prędkością jechał na motocyklu crossowym. Świadkowie tego przerażającego wypadku od razu wezwali pomoc.

Po przybyciu na miejsce medyków, podjęli oni próbę reanimacji starszej kobiety. Niestety, pomimo ich usilnych starań i kilkudziesięciu minutach walki, poszkodowanej seniorki nie udało się uratować. 81-latka zmarła na miejscu.

REKLAMA

Sprawa 16-latka trafiła do sądu rodzinnego

Nastoletni kierowca był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, jego motocykl nie został dopuszczony do ruchu, a ponadto nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. W chwili zdarzenia maszyna była nieoświetlona. Trwa postępowanie. Jeśli wina nastolatka zostanie udowodniona i potwierdzona, sprawa trafi następnie do sądu rodzinnego.

– Policjanci ruchu drogowego z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wykonali czynności procesowe. Zabezpieczono ślady, ustalono świadków, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny i zdjęcia. Motocykl został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych na parking strzeżony – informowała policja z Nowego Targu.

REKLAMA

Podziel się: