12-latka zabiła się w czasie TikTokowego wyzwania
fot. TikTok

Kolejny przykład na to, że internet może być miejscem niebezpiecznym dla dzieci – nawet śmiertelnie! Nie żyje 12-latka, która z niewiadomych przyczyn wzięła udział kontrowersyjnym Tik-Tokowym wyzwaniu. Tym razem tak zwany „challenge” polegał na… wieszaniu się. Uczestnicy mieli za zadanie zacisnąć pętlę na swojej szyi. 12-letnia dziewczynka była jedną z tych, którzy chcieli wykonać to polecenie jak najlepiej…

TikTok to nie tylko miejsce, w którym możemy zobaczyć mnóstwo krótkich filmów. Kiedyś były to w większości klipy, na których użytkownicy platformy tańczyli do muzyki, wklejonej w tle. Dziś możemy tam znaleźć szereg krótkich filmików o wszelkiej tematyce – od śmiesznych kotków, przez poruszanie problemów społecznych, aż po biznes i politykę.

W pewnym momencie na TikToku zaczęły się tworzyć dziwne społeczności, których członkowie brali udział w wymyślanych przez innych użytkowników wyzwaniach. Jednym z takich „challengów”, który odbił się w mediach szerokim echem, było wyzwanie, polegające na kradzieży dowolnej rzeczy z placówki edukacyjnej. Uczniowie – zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych – chętnie podejmowali wyzwanie, tłumnie ruszając do szkolnych toalet. Jeden z uczniów wyniósł ze szkołynawet drzwi!

Tragiczne skutki TikTokowego wyzwania. 12-latka zacisnęła sobie pętlę na szyi i zmarła

Jak się okazuje – TikTokowe wyzwania nie kończą się jedynie na drobnym wandalizmie. Udział w jednym z „challengów” skończył się dla 12-letniej dziewczynki z Argentyny śmiercią. Milagros Soto wzięła udział w wyzwaniu, polegającym na „kontrolowanym powieszeniu się”. Zadanie polega na zaciśnięciu sobie pętli wokół szyi i stopniowej utracie przytomności – pętlę należy jednak w porę zdjąć, aby pozostać wśród żywych. 12-letniej Milagros się to niestety nie udało. Dziewczynka zwyczajnie się udusiła.

Po śmierci 12-latki na jaw wyszły kolejne, dramatyczne fakty na temat zdarzenia. Dziewczynka miała być prześladowana w szkole. Inne dzieci nie chciały się z nią przyjaźnić z powodu… blond włosów – zdradziła portalowi „Jam Press” ciotka zmarłej. Zdaniem krewnej 12-latki, ktoś popchnął ją do wykonania tego zadania. Inna teoria mówi, że dziewczynka poddała się wyzwaniu, gdyż liczyła na to, iż rówieśnicy dzięki temu ją polubią.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę