Pożar
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Nakle nad Notecią

Do tragicznego zdarzenia doszło w Nakle nad Notecią w województwie kujawsko-pomorskim. Na jednym z podwórek doszło do ogromnego pożaru, w wyniku którego ogniem zajęła się cała kamienica. W wyniku tego zginął 40-letni mężczyzna.

W piątkowy wieczór, 25 sierpnia na podwórku jednej z kamienic przy rynku w Nakle nad Notecią ktoś wpadł na pomysł, aby podpalić meble. Chwilę później ogień zaczął się rozprzestrzeniać i zajął cały budynek.

Zgłoszenie nastąpiło w chwili, gdy płomienie zaczęły się przenosić po dachu z jednego budynku na drugi. Choć służby interweniowały bardzo szybko, jeden z mieszkańców nie przeżył pożaru. Media przekazały, że śmierć poniósł 40-letni mężczyzna.

Łącznie strażacy ewakuowali z obu płonących kamienic aż 30 osób z 16 mieszkań. Pożar gasiło aż 16 zastępów straży z Nakła nad Notecią i Szubina. Relację z tego tragicznego zdarzenia opisano w mediach społecznościowych.

– Wczoraj w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani do pożaru kamienicy i nie będziemy dużo więcej o tym pisać… pożar okazał się tragiczny w skutkach ponieważ śmierć poniosła jedna osoba. Czwórka naszych strażaków trafiła do szpitala ale obroniliśmy sąsiednie kamienicę przed ogniem co było bardzo ciężkim zadaniem w tak zwartej zabudowie. Ewakuowaliśmy resztę mieszkańców płonącego budynku – podali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!