Tragiczny „ukryty” pożar w Krakowie. Zginęła kobieta i jej pies

Pożar toalety w wałbrzyskiej galerii handlowej
fot. Pixabay

Do tragicznego w skutkach ukrytego pożaru doszło w piątek w Krakowie. Po przybyciu na miejsce strażacy znaleźli ciało 60-letniej kobiety. Na tym jednak nie koniec, ponieważ w mieszkaniu znaleziono także martwego psa.

REKLAMA

– Prawdopodobnie wskutek uduszenia dymem życie straciła ponad 60-letnia kobieta i jej pies. Do tzw. ukrytego pożaru mieszkania doszło w piątek przy ul. Mazowieckiej w Krakowie – poinformował rzecznik prasowy małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej Hubert Ciepły.

Ukrytym pożarem określa się sytuację, w której nie widać źródła ognia. Do tej konkretnej sytuacji strażacy zostali wezwani przez innych mieszkańców budynku, którzy zauważyli, że włączył się czujnik tlenku węgla. Konieczne było zatem sprawdzenie również innych pomieszczeń.

REKLAMA

Ukryty pożar w ścianie mieszkania

Mieszkania na czwartym piętrze nikt nie otwierał, dlatego strażacy postanowili siłą wejść do środka. To właśnie w nim znaleziono ciało kobiety i martwego psa. Jak się okazało, ukryty pożar miał miejsce w ścianie mieszkania. Póki co dokładne przyczyny nie są znane.

Do pożaru, w wyniku którego zginęła jedna osoba doszło także w czwartkowy wieczór na gdańskich Siedlcach. – W czwartek przed północą policjanci odebrali zgłoszenie, że w rejonie dzielnicy Siedlce doszło do pożaru pustostanu – podał oficer prasowy gdańskiej policji asp. sztab. Mariusz Chrzanowski.

REKLAMA