Łoś
Twitter | Mazowiecka Policja

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w miejscowości Niepiekła w powiecie płońskim. W pewnym momencie na drogę wtargnął łoś, który wpadł pod auto z dwoma osobami w środku. Jedna z nich niestety tego nie przeżyła.

Mazowiecka policja poinformowała, że do tragicznego wypadku doszło w środowy poranek na drodze krajowej nr 7 w Niepiekłej w gminie Załuski. Zwierzę wtargnęło pod samochód, który kierował się w stronę Warszawy. Jechało nim dwóch mężczyzn.

W wyniku zderzenia, śmierć poniósł 33-letni pasażer samochodu. Kierowca, którym był 29-letni mężczyzna miał nieco więcej szczęścia, choć z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Płońsku.

Policja przypomina, że w przypadku kolizji ze zwierzęciem leśnym, należy: zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy, jeśli są osoby ranne.

– Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach zbyt duża prędkość nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem może okazać się tragiczna w skutkach – przypomina policja.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!