Pixabay.com

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Kępnie w województwie wielkopolskim. Jeden z pasażerów pociągu podczas próby wysiadania z pojazdu nie zdołał tego wykonać. Zginął na miejscu. 69-letni mężczyzna próbował wyjść z pociągu w chwili, gdy ten ruszał.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 10:45. Jak relacjonuje Radio Zet mężczyzna wpadł pomiędzy pociąg a torowisko, po czym przez kilkadziesiąt metrów był ciągnięty przez pociąg. W wyniku obrażeń zmarł.

Do zatrzymania pociągu doszło dopiero w miejscowości Łęka Opatowska. 80 pasażerów znajdujących się w jego wnętrzu musiało czekać na zmianę maszynisty. Na miejscu pojawiła się policja, która współpracowała z prokuratorem.

Funkcjonariusze relacjonowali, że maszynista pociągu początkowo w ogóle się nie zorientował, że doszło do tragicznego wypadku. Wszystko wskazuje na to, że śmierć 69-latka była skutkiem nieszczęśliwego przypadku.

Policjanci jednocześnie przypomnieli, że przemieszczanie się na dworcach kolejowych, a zwłaszcza moment wysiadania z pociągu powinny być bardzo bezpieczne, a pasażerowie powinni za każdym razem być bardzo czujni.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę