Wypadek
Fot. Policja Giżycko

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na terenie gminy Miłki w województwie warmińsko-mazurskim. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką przewożącą drewno, w wyniku czego śmierć na miejscu poniosła 66-letnia obywatelka Niemiec.

Fatalny wypadek miał miejsce we wtorek około południa. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobową Skodą wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na trasie Rydzewo – Jagodne Wielkie i nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce.

Auto przewożące drewno nie było w stanie odpowiednio wcześnie zareagować i zderzyło się z osobówką. W efekcie większy z pojazdów dosłownie zmiótł mniejszy, po czym przewrócił się i zgubił przewożony ładunek.

– Samochodem osobowym podróżowało małżeństwo, obywatele Niemiec, pomimo udzielonej pomocy 66-letnia pasażerka skody nie przeżyła. Kierowca skody i kierowca samochodu ciężarowego zostali przewiezieni do szpitala, gdzie odbyła się konsultacja lekarska – przekazano w policyjnym komunikacie.

Przez wiele godzin na miejscu wypadku pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza. Jej członkowie zabezpieczali ślady razem z technikiem kryminalistyki i funkcjonariuszami straży pożarnej. Poczyniono szereg prac, których celem było dokładne wyjaśnienie przebiegu i przyczyn tragedii.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę