Wypadek
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku Facebook

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze krajowej nr 59 prowadzącej z Giżycka do Wilkas. W niedzielny poranek doszło tam do zderzenia osobowej skody z radiowozem policyjnym. W wyniku tego śmierć na miejscu poniósł kierujący cywilnym autem.

Fatalne zdarzenie drogowe miało miejsce około godziny 8:00 w niedzielę. Z uwagi na charakter wypadku i jego powagę, do pomocy zostali również wezwani strażacy z pobliskich miejscowości, aby pomóc poszkodowanym i innym służbom.

– Dwie osoby z VW Transportera opuściły pojazd o własnych siłach, natomiast osoba kierująca Skodą Octavią znajdowała się zakleszczona wewnątrz wraku pojazdu – relacjonują strażacy z Giżycka, opisując to tragiczne wydarzenie.

St. asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy giżyckiej policji, w rozmowie z serwisem radio5.com.pl opisała ze szczegółami przebieg zdarzeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący skodą zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka oznakowanym radiowozem.

Niestety wypadek był śmiertelny dla 25-letniego kierowcy skody, który zginął na miejscu. Policjanci z kolei z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Droga w miejscu wypadku zablokowana przez kilka godzin.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę