Tragiczny wypadek w Lublinie. 81-latka zmarła po dachowaniu ambulansu

Pijany Ukrainiec zajeżdżał drogę karetce pogotowia. Później w nią wjechał i zaczął uciekać
fot. Pixabay

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na skrzyżowaniu alei Solidarności z ulicą Lubomelską w Lublinie. Po zderzeniu ambulansu z pojazdem osobowym przewożona pacjentka trafiła do szpitala, ale na skutek odniesionych obrażeń nie udało się uratować jej życia.

REKLAMA

Fatalne zderzenie ambulansu z samochodem osobowym marki Volkswagen miało miejsce w środę około godziny 16:00. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że karetka jechała na sygnale od alei Kompozytorów Polskich i wjechała na rondo Kuklińskiego.

Kierowcy jadący w kierunku centrum zatrzymywali się, aby przepuścić ambulans. Kobieta prowadząca osobowego volkswagena nie zauważyła jednak uprzywilejowanego pojazdu i wjechała na skrzyżowanie, zderzając się z nim bokiem. W efekcie karetka dachowała.

REKLAMA

81-letnia pacjentka nie żyje

W ambulansie znajdowała się 81-letnia pacjentka. Z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Niestety, pomimo usilnych wysiłków lekarzy nie udało się uratować jej życia. Zmarła na skutek wypadku drogowego.

Według wstępnych ustaleń policji kierowca prowadzący ambulans wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Aktualnie trwa dochodzenie w celu ustalenia jak najbardziej dokładnych okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

REKLAMA

Podziel się: