REKLAMA

Obajtek
fot. Dreamstime

Do tragicznego zdarzenia doszło w ostatni piątek na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku. 48-latek zatruł się siarkowodorem i w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.

REKLAMA

Jak informuje serwis portalplock.pl, do tragedii doszło w piątek około 21:00. Pracujący wówczas w zakładzie pracownik miał poważny wypadek na instalacji hydrokrakingu. Mężczyzna zatruł się siarkowodorem. Jego koledzy możliwie jak najszybciej wezwali pomoc.

Niedługo później na miejscu pojawiła się załoga pogotowia. Po kilkudziesięciu minutach reanimacji 48-latek odzyskał funkcje życiowe, po czym na sygnale został przetransportowany do szpitala, gdzie przebywał na oddziale intensywnej opieki medycznej.

REKLAMA

Niestety, pomimo wszelkich starań całego zespołu medycznego, nie udało się uratować życia 48-letniego mężczyzny, który zmarł kilkadziesiąt godzin po wypadku. Orlen S.A. potwierdził już najgorszy scenariusz.

– Pomimo przeprowadzonej akcji ratowniczej, poszkodowanego w wyniku tego zdarzenia pracownika nie udało się uratować. Jego rodzina objęta została pomocą ze strony ORLENU, w tym również psychologiczną. W gotowości pozostaje Fundacja ORLEN, która również udzieli rodzinie niezbędnego wsparcia – przekazało biuro prasowe koncernu specjalnie dla witryny portalplock.pl.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA