Tragiczny wypadek z udziałem niepełnosprawnych. Są ofiary

policja
Pixabay.com

Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem niepełnosprawnych osób doszło w miejscowości Ujazd w Małopolsce. Zginęła jedna osoba, a 14 zostało rannych, z czego trzy znajdują się w ciężkim stanie.

REKLAMA

Tragedia wydarzyła się na odcinku Trzcianna-Kamionka w województwie małopolskim we wtorek około godziny 8:00. Udział w zdarzeniu wziął bus, który wiózł 15 dorosłych niepełnosprawnych do Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie.

W trakcie jazdy w pewnym momencie bus nagle zderzył się na łuku drogi z ciągnikiem rolniczym, który ciągnął za sobą dwie przyczepy. Bus uderzył w drugą z nich, po czym wpadł do rowu.

Na miejscu zdarzenia pojawiło się 12 zastępów straży pożarnej, sześć karetek, pięć radiowozów oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na wniosek wojewody małopolskiego przybył także wicewojedowa Ryszard Pagacz.

REKLAMA

Śmierć na skutek wypadku poniosła jedna z osób podróżujących busem. Kolejnych trzech pasażerów znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu. Pozostałe 11 rannych osób zostało zabranych na badania.

Podziel się: