Fot. Twitter.com/trzaskowski2020

Warszawski Ratusz podjął decyzję o wypowiedzeniu umowy najmu lokalu, w którym swoją siedzibę miały Media Narodowe i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Na mocy tej decyzji przedstawiciele organizacji muszą go opuścić.

REKLAMA

Prowadzona przez Media Narodowe telewizja internetowa musiała zawiesić ramówkę. Jak informuje portal ,,DoRzeczy”, powodem decyzji podjętej przez administrację Rafała Trzaskowskiego były względy polityczne.

Pierwsze doniesienia na temat chęci wyrzucenia dziennikarzy z zajmowanego lokalu przez Trzaskowskiego pojawiły się już w kwietniu. W jednym z programów dziennikarka Mediów Narodowych odniosła się do widzów z prośbą o wsparcie finansowe.

REKLAMA

– Jak państwo wiedzą, borykamy się z problemami lokalowymi. Rafał Trzaskowski chce nas de facto wyrzucić z lokalu, z którego nadajemy programy, wywiady, reportaże. Rafał Trzaskowski naciska na władze Pragi Północ, żeby wymówili nam ten lokal, z którego właśnie nadajemy. Są spore naciski. Nie wiemy jak się ta sprawa rozwiąże – mówiła Agnieszka Borkiewicz.

Wiceprezydent Warszawy w marcu tego roku powiedziała, że ,,podmioty, które wynajmują lokale od miasta, muszą przestrzegać klauzul antydyskryminacyjnych. To stowarzyszenie nosi znamiona dyskryminacji”.

REKLAMA

„Na okres przeprowadzki, remontu i dostosowania nowego studia wstrzymujemy emisję naszej ramówki. W naszym najnowszym materiale pokazujemy jak wyglądały dotychczasowe warunki w jakich pracowaliśmy i gdzie teraz będziemy tworzyć dla Was niezależne media. Zapraszamy do obejrzenia!” – poinformowano w mediach społecznościowych należących do Mediów Narodowych.