Trzech nastolatków nie miało litości. Pod Gnieznem doszło do gwałtu na 13-latku

Nastolatkowie próbowali lub zgwałcili 13-latka w Niechanowie, obok Gniezna
fot. Twitter | @Policja_KSP

Trójka nieletnich zwyrodnialców dokonała gwałtu na 13-latku. 18-latek oraz dwóch 17-latków odpowie karnie za zgwałcenie chłopca oraz próbę doprowadzenia do obcowania płciowego – donosi „Super Express”. Jeden ze sprawców miał uwiecznić napaść na nagraniu z kamery telefonu komórkowego.

REKLAMA

Do przerażającego czynu nastolatków doszło w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie, niedaleko Gniezna w woj. wielkopolskim. Jak informowały w czwartek lokalne media, we wtorek doszło tam do próby dokonania wielokrotnego gwałtu na 13-letnim chłopcu. W środę funkcjonariusze policji zatrzymali sprawców – to 18-latek i dwóch 17-latków.

Szczegóły procedur po zatrzymaniu sprawców przekazał Polskiej Agencji Prasowej Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Jak przekazał – 18-latkowi postawiono zarzuty zgwałcenia oraz próby doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniego poniżej 15 roku życia. Natomiast 17-latkom przedstawiono zarzuty usiłowania doprowadzenia do obcowanie płciowego. Jeden z nich miał dodatkowo zmuszać 13-latka do kupowania mu przekąsek i słodyczy, za co również otrzymał zarzut.

REKLAMA

Horror 13-latka z Wielkopolski. Trzech nastolatków miało dokonać na nim gwałtu. Sprawcy twierdzą, że żartowali

Według informacji, przekazanych przez prok. Łukasza Wawrzyniaka – zarzuty obejmują dwa zdarzenia, do których doszło tego samego dnia. Nie wszyscy podejrzani przyznali się do winy, część tłumaczyła… że był to żart.

„Dwóch podejrzanych nie przyznało się, a jeden częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ci podejrzani, którzy nie przyznali się do zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia twierdząc, że zdarzenie miało mieć charakter żartu, a nie faktycznie czynności seksualnych” – przekazał prok. Wawrzyniak.

Policja w czwartek przesłuchała również pokrzywdzonego 13-latka. „Ta sprawa jest cały czas analizowana, zbierane są dowody. Nagranie tego zdarzenia jest też analizowane. Ma ono istotne znaczenie dla ustalenia przebiegu i oceny tego zdarzenia” – dodał prokurator.

Sprawcy otrzymali sądowy zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Sąd nałożył na nich również zakaz opuszczania powiatu gnieźnieńskiego. Wobec oskarżonych zastosowano dozór policyjny. 18-latkowi i dwóm 17-latkom grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA