Trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku
fot. Twitter

W Polsce to coś rzadko spotykanego, a jednak się wydarzyło! W czwartkową noc na Dolnym Śląsku doszło do trzęsienia ziemi! Wstrząsy zarejestrowano w okolicach Lubina i Legnicy. Trzęsienie było tak silne, że aż obudziło okolicznych mieszkańców. „Zatrzęsło na tyle mocno, że mnie obudziło, a szafy dalej się ruszały” – stwierdził internauta, który doświadczył nocnych wstrząsów.

Jak podaje „Super Express” – Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne  (EMSC) zarejestrowało na Dolnym Śląsku dość silne wstrząsy. Do trzęsienia ziemi doszło ok. godz. 2:01 w nocy, w czwartek, 10 sierpnia. Dokładnie o 2:01:16 urządzenia sejsmologiczne EMSC zarejestrowały wstrząsy 10 kilometrów od Lubina i 25 kilometrów od Legnicy. Wstrząs miał magnitudę 4.0 w skali Richtera.

Trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku! Mieszkańcy byli przerażeni

IV stopień w skali Richtera oznacza, że trzęsienie jest mało odczuwalne dla osób, które znajdują się na zewnątrz. Odczuwają je jednak osoby, przebywające w budynkach. Może wystąpić drżenie naczyń , różnych przedmiotów i szyb, a także kołysanie np. żyrandoli, podwieszonych pod sufitem.

Trzęsienie ziemi z pewnością napędziło dużo strachu – szczególnie mieszkańcom Legnicy i Lubina w okolicach epicentrum. „Tąpnięcie było bardzo mocne”, „Zatrzęsło na tyle mocno, że mnie obudziło, a szafy dalej się ruszały” – cytuje wpisy internautów „radiozet.pl”. Na szczęście więcej było strachu, niż rzeczywistych szkód.

Podobne wstrząsy wystąpiły w dolnośląskim także w lipcu i czerwcu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę