Tragedia w Turcji i Syrii
Twitter | Tomasz3891

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii, które zjawiło się w nocy z niedzieli na poniedziałek jest jedną z największych katastrof ostatnich lat. Ponad 2818 budynków zawaliło się. Ponad 1600 osób zginęło, a 6000 zostało rannych. W Internecie publikowane są filmiki, na których widać momenty z zawalającymi się budynkami. 

– Epicentrum trzęsienia, które nastąpiło o godz. 4:17 czasu lokalnego (godz. 2:17 w Polsce), znajdowało się na głębokości 10 km, 37 kilometrów na północy zachód od liczącego ok. 2 mln mieszkańców tureckiego miasta Gaziantep, położonego blisko granicy z Syrią – informuje Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne

Tragedia w Turcji i Syrii. Trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8

– Pierwotne wstrząsy miały magnitudę 7,8. Po nich doszło do co najmniej 20 wstrząsów wtórnych; najsilniejsze o magnitudzie 6,6. Wstrząsy odczuwalne były także w Egipcie, Libanie i na Cyprze. Po obu stronach granicy ratownicy i mieszkańcy poszukują ludzi uwięzionych w gruzach – taką informację przekazuje agencja AP.

W sieci pojawia się bardzo dużo filmików, na których widać momenty zawalenia się niektórych budynków. Na poniższych filmikach możemy zobaczyć jak w ciągu kilku sekund zawalają się ogromne obiekty.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę