REKLAMA

czego nie przechowywać w łazienc9
fot. screen Youtube / Natural Cures

Łazienka spełnia funkcję higieniczną, ale niektóre rzeczy nigdy nie powinny się w niej znaleźć, ponieważ mogą ulec zniszczeniu albo staną się bezużyteczne, a wszystkiemu winna jest wilgoć i skoki temperatury. Czego lepiej nie przechowywać w tym pomieszczeniu? Sprawdź!

REKLAMA

Kosmetyki
Kobiety często przechowują gadżety do makijażu w łazience. Po pierwsze, to praktyczne, bo są zawsze w zanadrzu i można po nie sięgnąć od razu po kąpieli czy umyciu twarzy. Jednak wilgoć źle oddziałuje na wiele rodzajów kosmetyków. Spróbuj rozbić na drobny mak np. puder – małe są szanse, że uda ci się go uratować. Tak więc sprawa wygląda jeszcze gorzej, gdy kosmetyki dopadnie wilgoć. Natomiast łazienkowe ciepło negatywnie wpływa na szminki, które sukcesywnie miękną, więc po naniesieniu na usta, prędzej mogą się zetrzeć.

Maszynki do golenia
Maszynki i żyletki przetrzymywane obok np. prysznica szybko dopada rdza i stają się tępe, a takie akcesoria nie nadają się już do użytku. Oczywiście będziesz korzystać z nich o wiele dłużej, o ile prędko schowasz je w mało wilgotnym miejscu. Możesz też ulokować je w pudełeczku z saszetkami sillica gel.

REKLAMA

Leki
Jeśli trzymasz w szafce w łazience rozmaite leki, to natychmiast je stamtąd wynieś. Pod wpływem wilgoci i ciepła ich działanie nie będzie już tak efektywne (zwłaszcza ucierpieć mogą na tym leki antykoncepcyjne). Warto położyć je w suchym i ciemnym miejscu, gdzie nie będą miały do nich dostępu dzieci.

Inne produkty, których lepiej nie trzymać w łazience

Biżuteria
Pamiętaj, że łazienka nie jest odpowiednim miejscem dla przechowywania kolczyków, łańcuszków czy innych błyskotek wykonanych ze srebra, czy nieszlachetnych metali. Najlepiej przenieść akcesoria np. do sypialni.

REKLAMA

W łazience można za to przechowywać:

Podstawowe artykuły codziennego użytku, takie jak:
»papier toaletowy,
»szampony i odżywki do włosów,
»mydła,
»żele pod prysznic.

REKLAMA