Tusk czy Kidawa-Błońska? PO zorganizuje prawybory na kandydata na prezydenta!

– Mamy kilku naprawdę dobrych kandydatów na prezydenta. Ponieważ jesteśmy partią demokratyczną, to na pewno, tak jak kiedyś, Platforma Obywatelska zorganizuje prawybory. Jestem przekonana, że wybierzemy kogoś, kto wygra z Andrzejem Dudą – zapowiedziała posłanka PO Izabela Leszczyna.

Kierowana przez Donalda Tuska PO organizowała prawybory w 2010 roku. Udział w głosowaniu przysługiwał jedynie członkom partii. Do wyścigu stanęło dwóch polityków: ówczesny marszałek Sejmu Bronisław Komorowski oraz ówczesny szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Ostatecznie partyjne głosowanie wygrał Komorowski, zdobywając 68,5 proc. głosów przy frekwencji 47 proc.

Czytaj także:  Miller: W 2004 roku Kaczyński był przeciwko wejściu Polski do Unii Europejskiej
 

Następnie, w lipcu 2010 roku, Bronisław Komorowski, uzyskując 53,01 proc. głosów w drugiej turze, pokonał Jarosława Kaczyńskiego i został prezydentem Polski.

Obecnie, jak wynika z sondaży, wyborcy PO najchętniej zobaczyliby w roli kandydata na prezydenta albo kończącego kadencję szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, albo wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Czytaj także:  Wiceminister Semeniuk o przywróceniu handlu w niedzielę: Nie ma na to społecznej zgody

   

NIE PRZEGAP NAJLEPSZYCH WIADOMOŚCI! → OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS