Tusk napisał o rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie. Odpowiedział mu Zełenski

Zełeński reaguje na słowa ukraińskie ministra o proteście polskich przewoźników
fot. The Presidential Office of Ukraine | CC BY 4.0

W sobotę wypadła druga rocznica rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę. Oprócz protestów i uroczystości, doszło także do wymian wpisów w mediach społecznościowych. W jednym z nich Wołodymyr Zełenski odpowiedział Donaldowi Tuskowi.

REKLAMA

Wpis na temat drugiej rocznicy agresji Tusk opublikował w sobotę. – Dwa lata ukraińskiego bohaterstwa. Dwa lata rosyjskiego barbarzyństwa. Dwa lata hańby tych, którzy pozostają obojętni – napisał premier na Twitterze.

Zełenski odpowiedział na wpis Tusk

W jednym z wpisów pojawiła się odpowiedź Wołodymyra Zełenskiego. – „Doceniamy silne wsparcie Polski dla Ukrainy od samego początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę. Bezpieczeństwo naszych narodów jest niepodzielne. Musimy zjednoczyć się, aby pokonać naszego wspólnego wroga – napisał prezydent Ukrainy.

REKLAMA

Wpis można traktować jako wyraz dobrej woli po ostatnich, wyjątkowo napiętych dniach w polsko-ukraińskich relacjach. Zełenski opublikował niedawno wpis na temat zboża na polskich drogach i zaapelował o spotkanie rządów obu państw na wspólnej granicy.

Na czwartkowej konferencji prasowej premier zapewnił, że rozumie sytuację i emocje po stronie ukraińskiej. Poinformował, że ustalono podczas jego wizyty w Kijowie, że odtworzony zostanie format, kiedy spotykają się w komplecie rządy polski i ukraiński.

REKLAMA

Podziel się: