Tusk o wyborach prezydenckich w maju: Tylko wariat albo zbrodniarz mógłby to proponować

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk w wywiadzie dla piątkowej „Gazety Wyborczej” ostro skrytykował forsowane przez Andrzeja Dudę i PiS utrzymanie majowego terminu wyborów prezydenckich.

   

Były premier uważa – podobnie jak kandydaci opozycji – że obecnie najważniejsza jest walka z koronawirusem, a nie polityka. – W maju będziemy żyli w warunkach pandemii – stwierdził.

 – Tylko wariat albo zbrodniarz mógłby proponować ludziom pójście do lokali wyborczych – scharakteryzował szef EPL działalność polityczną prezydenta, premiera Mateusza Morawieckiego oraz PiS i nakłanianie Polaków do głosowania w czasie coraz bardziej rozprzestrzeniającej się w kraju pandemii COVID-19.

   

Tusk powiedział w tym kontekście, że „nie widzi możliwości, „by ktokolwiek w Polsce uczestniczył biernie lub czynnie w wyborach, w których narażane będzie ludzkie zdrowie i życie”. – Tak wychwalane przez niektórych Chiny, gdzie epidemia zaczęła się w listopadzie, potrzebowały czterech miesięcy na opanowanie sytuacji, i to przy użyciu bardzo radykalnych środków – zauważył.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News