REKLAMA

Donald Tusk
Fot. Donald Tusk Twitter

W ostatnim czasie rząd był nieco mniej aktywny, a Polaków najbardziej interesowały sprawy Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika czy przyszłości Narodowego Banku Polskiego. Donald Tusk w tym czasie zajął się „załatwianiem ludzkich spraw”.

REKLAMA

Ostatnie dni stanęły pod znakiem kilku głośnych wydarzeń, m.in. związanych z konsekwencjami zatrzymania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, przyszłością zarządu Narodowego Banku Polskiego i nieuchronnie upływającego konstytucyjnego czasu do uchwalenia budżetu państwa.

Premier Donald Tusk na nowo się uaktywnił. W sieci pochwalił się „załatwieniem ludzkich spraw”. – A my tymczasem załatwiamy ludzkie sprawy: budżet do końca tygodnia, granica odblokowana, 800+ dla wszystkich szybciej niż przewidziano w ustawie. Maszyna ruszyła! – napisał.

REKLAMA

W kontekście budżetu, Tuskowi chodziło o głosowanie nad ustawą zaplanowane na czwartek. Podczas późniejszego posiedzenia Senatu ustawa ma trafić na biurko prezydenta do 28 stycznia. W projekcie znalazły się m.in. 20% wzrosty uposażeń dla budżetówki i nauczycieli.

Pisząc o granicy, premier nawiązywał do zawieszenia protestu przez przewoźników. Jeśli chodzi o „Rodzina 800 plus” niektórzy rodzice otrzymali wyższe przelewy jeszcze w grudniu, mimo że przepisy zwiększające je z 500 zł brutto wchodziły w życie dopiero od 1 stycznia 2024 r.

REKLAMA

REKLAMA