Senator PiS Stanisław Karczewski odniósł się w mediach społecznościowych do wpisu Donalda Tuska dotyczącego walki rządu Mateusza Morawieckiego z pandemią COVID-19. Były premier oskarżył ekipę PiS o doprowadzenie do rozprzestrzenienia się w Polsce brytyjskiej odmiany koronawirusa w wyniku zgody na przyloty Polaków z Wielkiej Brytanii. Był to komentarz do wcześniejszej wypowiedzi Karczewskiego, który przyznał, że rząd PiS nie testował wracających Polaków ze względów politycznych.

„Senator Karczewski przyznał, że zaniechano testowania powracających z Wielkiej Brytanii, bo rząd bał się o swoją popularność. Tchórzostwo, które kosztować będzie tysiące ludzkich istnień”, oświadczył na Twitterze Tusk.

Były wicemarszałek Senatu w odpowiedzi podkreślił, że ekipa Morawieckiego robi wszystko, by wygrać z koronawirusem i podejmuje „trudne” i „niepopularne” decyzje, czyli takie, których politycy w rodzaju Tuska baliby się podjąć.

„Panie Przewodniczący Tusk gdybyśmy kierowali się sondażami to udawalibyśmy, że koronawirus nie istnieje. Podejmujemy trudne czasami niepopularne, ale odpowiedzialne i wyważone decyzje, których wielu, w tym także Pan bałoby się podjąć. Odwaga takich jak Pan kończy się na Twitterze”, napisał na Twitterze Karczewski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat