Fot.Facebook.com/donaldtusk

W poniedziałek poznaliśmy czwarte i ostatnie pytanie, które zostanie zadane obywatelom podczas referendum w czasie wyborów parlamentarnych na jesieni 2023 roku. Konstrukcja nie tylko tego, ale także innych pytań wzbudziła wiele kontrowersji, które zaraz potem przerodziły się w drwiny ze strony internautów oraz przeciwników politycznych PiS-u. Własną propozycję pytania referendalnego zaproponował Donald Tusk, który nawiązał do ogrodzenia na polsko-białoruskiej granicy.

Wczesnym rankiem w poniedziałek w mediach społecznościowych partii Prawo i Sprawiedliwość pojawiło się kolejne pytanie referendalne. Czwarte pytanie ma mieć brzmienie: Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

Podobnie jak poprzednie, także i to wzbudziło duże poruszenie części społeczeństwa. Z przekąsem o ostatnim pytaniu referendalnym wypowiadali się szczególnie oponenci polityczni partii rządzącej – m.in. Donald Tusk. Szef Platformy Obywatelskiej zaproponował własną wersję tego pytania.

„Ponieważ przez płot Błaszczaka przedostaje się do Polski codziennie rekordowo dużo migrantów, właściwe pytanie powinno brzmieć: czy jesteś za budową prawdziwej bariery na granicy z Białorusią?” – napisał na Twitterze Donald Tusk.

Tusk zaproponował swoje pytanie referendalne. Politycy wypomnieli mu harce Sterczewskiego na granicy polsko-białoruskiej

Wpis byłego premiera wywołał burzę! Odpowiedział m.in. oficjalny profil Konfederacji, który wypomniał Donaldowi Tuskowi działania posła PO – Franciszka Sterczewskiego – przy granicy polsko-białoruskiej.

„I namawialibyście do głosowania przeciw z reklamówką z IKEI i pizzą w ręku?” – napisał profil Konfederacji.

Na wpis Tuska odpowiedział także Radosław Fogiel. „Przecież Pan już się w tej sprawie wypowiedział” – napisał poseł PiS, załączając nagranie, w którym szef PO mówi o „biednych ludziach szukających swojego miejsca na ziemi”.

W podobnym tonie na wpis Tuska odpowiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef resortu obrony stwierdził, że zapora na granicy działa i także nawiązał do posła Franciszka Sterczewskiego.

„Bariera działa Panie Tusk! Od strony białoruskiej zatrzymuje tłumy nielegalnych imigrantów, a od polskiej, wyprawy posłów PO z pizzą i torbami reklamowymi” – stwierdził we wpisie na Twitterze szef MON.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!