Donald Tusk
Fot.Facebook.com/PlatformaObywatelska

Donald Tusk zapowiedział nowy punkt programowy Koalicji Obywatelskiej! Wydaje się, że największa partia opozycyjna idzie śladem PiS, oferując kolejne świadczenia socjalne. Tym razem padło na dodatki dla babć. Tak zwane „babciowe” byłoby wypłacane w ramach „uhonorowania babć” za pomoc w opiece nad swoimi wnukami. Spora sumka co miesiąc lądowałaby w portfelach seniorek, które spędzają czas opiekując się dziećmi swoich własnych dzieci. Ile dokładnie wyniósłby dodatek?

Szef Platformy Obywatelskiej mówił o „babciowym” podczas spotkania wyborczego z mieszkańcami Częstochowy w czwartek, 23 marca.

„Jakie to by było sprawiedliwe, gdyby rodzina mogła uhonorować wysiłek babć” – powiedział Donald Tusk w Częstochowie.

„Babciowe”! Donald Tusk zapowiedział utworzenie nowego świadczenia socjalnego dla babć

Jak ręką odjął, Tusk bardzo szybko znalazł rozwiązanie tego problemu. To oczywiście kolejny program socjalny, finansowany z budżetu państwa. Na czym polegałoby „babciowe”?

Pomysł znalazł się w oficjalnym programie Koalicji Obywatelskiej na nadchodzące wybory. Jak podaje „Fakt” – „babciowe” byłoby świadczeniem, wypłacanym babciom za opiekę nad ich najmłodszymi wnukami. Mowa o niezłej sumie, gdyż byłoby to dokładnie 1500 złotych, wypłacanych co miesiąc dla babć, zajmujących się wnukami do 3 roku życia. W ciągu całego okresu byłoby to nawet 54 tys. złotych!

„Babciowe” byłoby swoistą rekompensatą za opiekę nad dzieckiem, kiedy jego rodzice są zajęci pracą, a pociecha jest jeszcze zbyt młoda, aby móc wysłać ją do przedszkola.

W momencie, kiedy dziecko kończyłoby 3 rok życia, program świadczeniowy zostałby zakończony. W tym wieku opiekę nad wnukiem mogłoby przejąć już przedszkole.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę