„Czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne?”. Tak brzmiało pytanie sondy, które w sobotę na Twitterze zadała redakcja programu „Strefa starcia”, emitowanego w każdą niedzielę wieczorem w TVP Info. Gdy okazało się, że wyniki głosowania nie są takimi, jakich się w telewizji publicznej spodziewano, sonda… zniknęła z sieci.

Wyniki sondy miały być przedstawione w niedzielę o godzinie 21.50 w „Strefie starcia”. Na profilu programu na Twitterze pojawił się jednak nieoczekiwanie komunikat o zamknięciu głosowania.

„W związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów, czujemy się w obowiązku ostatnią sondę zamknąć. Szanujemy głosy widzów, dlatego jest dla nas niezmiernie ważne, żeby wynik sondy odzwierciedlał ich punkt widzenia, a nie wykupionych farm anonimowych trolli”, napisała redakcja „Strefy starcia”, wyjaśniając swoją decyzję.

W związku z tym, że w internecie nic nie ginie, bardzo szybko zaczęły pojawiać się screeny z rezultatami sondy, zanim jeszcze została zamknięta. Wynikało z nich, że ponad 50 proc. osób, które zdecydowały się odpowiedzieć na pytanie dotyczące adopcji dzieci przez pary homoseksualne, akceptuje ten pomysł.

Sytuacja oburzyła wielu internautów. W komentarzach zaczęli zarzucać TVP Info manipulację i oszustwo. „Nie bądźcie żałośni. Nikt nie kupował głosów, zwyczajnie wynik wam się nie spodobał”, napisał jeden z użytkowników Twittera.

https://twitter.com/YaevinnIorweth/status/1107233972592037889

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat