Twój zlew będzie lśnił jak nowy. Wystarczy, że wypróbujesz ten prosty trik

Jak dbać o domowy zlew?
YouTube | Fictional Tech

Nikt z nas nie lubi poświęcać wielu godzin na gruntowne sprzątanie mieszkania. Takie porządki wypadają przeważnie w weekend, kiedy to wolelibyśmy skupić się na odpoczynku czy też spotkaniach ze znajomymi. Warto zatem na bieżąco dbać o nasze mieszkanie, aby weekendowe sprzątanie trwało zaledwie kilka chwil.

REKLAMA

Jak dbać o kuchenny zlew?

Jednym z miejsc, które bardzo trudno jest doprowadzić do porządku jest bez wątpienia domowy zlew. Codziennie jest on bardzo mocno przy gotowaniu, myciu warzyw i owoców czy też myciu naczyń. Aby na długo zachować jego czystość i pożądany wygląd konieczne może być zastosowanie jednego triku.

Do czyszczenia kuchennego zlewu bez wątpienia przyda się nam płyn, który samodzielnie sporządzimy w domowym zaciszu. Do jego przygotowania potrzebujemy zaledwie płynu do mycia naczyń, dwóch szklanek sody oczyszczonej, kilku kropel olejku zapachowego. Dodatkowo potrzebna nam będzie także szczotka do czyszczenia zlewu oraz słoik.

REKLAMA

To zajmie tylko kilka chwil

W słoiku umieszczamy sodę oczyszczona, a następnie dodajemy do niej olejek zapachowy i dokładnie mieszamy. Zlew dokładnie opłukujemy wodą i wylewamy na niego dwie łyżki przygotowanej mieszaniny. Dodatkowo zlew polewamy płynem do mycia naczyń i dokładnie szorujemy przy użyciu szczotki. Po wyczyszczeniu całość spłukujemy bieżącą wodą i wycieramy. Dzięki temu zabiegowi nasz zlew będzie nieustannie lśnić jak nowy!

Podziel się: