Twoje petunie mogą być gęściejsze. Wykonaj 1 zabieg w czerwcu

petunie
fot. Pixabay

Latem nasze balkony i ogrody najczęściej zdobią petunie. Niestety, nadal nie wszyscy wiedzą, jakie wymagania mają te kwiaty i jak o nie dbać. Gdy usychają i z dnia na dzień stają się coraz rzadsze, należałoby jak najszybciej zacząć je ratować. Ten trik na piękne petunie stosują ogrodnicy. Gdy wypróbujesz go u siebie, będziesz zaskoczony efektem i równocześnie pełen podziwu. Kwiaty, które jeszcze tak niedawno wyglądały nędznie, staną się królami balkonu. Oto najlepsza metoda na zagęszczenie petuni. Skorzystaj z niej jeszcze w czerwcu.

REKLAMA

Twoje petunie mogą wyglądać lepiej. Dzięki 1 sztuczce będą gęściejsze

Aby mieć bujne rośliny trzeba wykonać jeszcze w tym miesiącu pewien prosty zabieg. Chodzi o uszczykiwanie, czyli ręczne pozbywanie się zakończeń pędów petunii z paroma liśćmi.

Bez obaw, zabieg nie wykończy rośliny. Zostanie pobudzona do rozwoju, a dokładniej do wykształcania świeżych pędów.

REKLAMA

Precyzyjnie wykonana czynność na poszczególnych pędach jest gwarancją sukcesu. Tylko patrzeć jak okaz nabierze pełniejszego kształtu i wybuchnie nowymi pędami.

Usuwając końcówki pędów, wspomożesz także produkcję kwiatów. Niepotrzebne, obumarłe elementy tylko zabierają roślinie energię. Jeśli ich nie będzie, sadzonka przeznaczy ją na rozrost kwiatów.

Uszczykiwanie należały zainaugurować już w maju. Drugi termin przypada na przełom czerwca i lipca, czyli teraz jest idealny moment na przeprowadzenie zabiegu.

REKLAMA

Udostępnij: