„Ty nikczemniku!”. Cymańskiemu oberwało się za lex TVN

Fot. Flickr.com/Piotr Drabik/CC-BY-2.0

Tadeusz Cymański, poseł klubu PiS, był gościem poniedziałkowej  „Porannej rozmowy” w RMF FM. Polityk wyznał, że ostatnio w stolicy spotkała go nieprzyjemna sytuacja. Przypadkowo spotkana osoba na Dworcu Centralnym w Warszawie nazwała go „nikczemnikiem” za to, że poparł lex TVN.

REKLAMA

Prowadzący rozmowę Robert Mazurek zapytał posła, czy lex TVN to jest takie prawo, na jakie teraz czekają Polacy.

— Moje osobiste zdanie jest takie, że to jest bardzo wątpliwa i chyba nieroztropna w ogóle rzecz, że teraz akurat ta sprawa została rozstrzygnięta w Sejmie — odpowiedział Cymański.

REKLAMA

Dziennikarz wtedy spytał, dlaczego więc poseł głosował „za” lex TVN, skoro mówi, że jest to „sprawa wątpliwa”.

— Niestety człowiek ma do wyboru albo być sobą i głosować, jak uważam za każdym razem. Albo jednak to jest gra zespołowa. Mamy bardzo kruchą większość, to jest jak w wojsku. Na froncie żołnierz się może nie zgadzać z dowództwem, ale ma obowiązek wykonywać rozkazy — wyjaśnił Cymański i dodał: — Bardzo często głosuję w imię dyscypliny, przełykam te żabki.

REKLAMA

Polityk opowiedział też o sytuacji, jaka przydarzyła mu się już po głosowaniu w sprawie lex TVN i jak potraktował go przypadkowy przechodzień.

— Jakiś człowiek na Dworcu Centralnym, może nie narzędziem, ale słowem, tak potraktował mnie publicznie, za ten lex TVN: „Ty nikczemniku!” — wyjawił.

Podziel się: