Tymi sposobami czyszczę kuchenkę gazową. Jest czysta w kilka minut

Kuchenka gazowa
Fot. Pixabay.com

Regularne czyszczenie rusztu i palników kuchenki gazowej jest niezbędne, aby utrzymać ją długo w czystości. Każdy jednak wie, że proces ten nie należy do najłatwiejszych. Istnieją jednak sposoby na to, aby skutecznie pozbyć się uciążliwych zabrudzeń.

REKLAMA

Gotowanie na kuchence gazowej z rusztem często prowadzi do nieczystości. Wystarczy, że gotowana zupa wykipi lub zacznie pryskać tłuszcz z patelni, aby na jej powierzchni pojawiły się zabrudzenia. To samo dotyczy rusztu, który po pewnym czasie użytkowania może wymagać czyszczenia.

Regularne doprowadzanie kuchenki gazowej do porządku pozwala uniknąć nagromadzenia niebezpiecznych dla zdrowia siedlisk grzybów i bakterii. Ponadto nie wygląda to zbyt estetycznie, dlatego warto znać sposoby, dzięki którym zabrudzenia będzie można łatwo usunąć.

Domowe sposoby na wyczyszczenie kuchenki gazowej

Skutecznym domowym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń jest niezawodna soda oczyszczona. Środek ten jest często wykorzystywany w sprzątaniu. Wystarczy zmieszać jedną jej łyżkę z łyżeczką wody. Preparat należy rozprowadzić po ruszcie i zostawić na 30-40 minut, po czym spłukać ciepłą wodą.

REKLAMA

Podobnym działaniem wykaże się ocet, który skutecznie jest w stanie usunąć rdzę czy kamień. Należy go zmieszać z wodą w proporcjach 3:1 i przelać do spryskiwacza. Po spryskaniu rusztu i upływie około 20 minut, całość również należy umyć pod gorącą wodą.

Podziel się: