Tymi sposobami odtykam zapchany zlew. Nic innego nie działa tak dobrze

Zlew
Fot. Pixabay.com

Zatkany zlew jest niezwykle nieprzyjemną sytuacją, zwłaszcza podczas zmywania naczyń. Niekiedy skutkuje to koniecznością wezwania hydraulika, a już na pewno użycia środków chemicznych. Istnieją jednak lepsze, naturalne alternatywy.

REKLAMA

Niezbyt skuteczne dbanie o zlew prędzej czy później może doprowadzić do tego, że odpływ się zatka. Często dochodzi do tego na skutek wrzucania do umywalki resztek jedzenia lub fusów z kawy i herbaty. To samo może się zdarzyć, gdy spłukujemy do niej gorący tłuszcz.

Najczęściej tego typu problem można rozwiązać samodzielnie, ale gdy sytuacja robi się bardziej problematyczna, może być wymagana wizyta hydraulika. Jeśli jednak sami próbujemy odetkać zlew, najskuteczniejsze są różnego rodzaju środki, niekoniecznie chemiczne.

Domowe sposoby na odetkanie zlewu

Domową recepturą na odetkanie zlewu może być mieszanka sodu i octu. Do odpływu wystarczy wsypać pół szklanki sody oczyszczonej i zalać ją połową szklanki octu. Następnie należy przykryć go talerzykiem i po około 20-30 minutach przepłukać strumieniem gorącej wody.

REKLAMA

Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie proszku do pieczenia, którego głównym składnikiem jest właśnie soda. W tym przypadku do odpływu należy wsypać 1-2 opakowania i zalać octem. Podobnie jak w poprzednim przypadku, po około 20 minutach należy spłukać zlew gorącą wodą.

Podziel się: