Uciekli z więzienia i zamówili Ubera. Długo nie nacieszyli się wolnością

Więzienie
Fot. Pixabay.com

Dwóm mężczyznom udało się uciec z więzienia w Filadelfii, którym pomógł obserwator z wewnątrz. Po ucieczce przez dziurę w ogrodzeniu zamówili Ubera, ale był to błąd. Po kilkunastu dniach mundurowi ustalili, jak doszło do całego incydentu.

REKLAMA

18-letni Ameen Hurst i 24-letni Nasir Grant zostali już zatrzymani i po 10-dniowych poszukiwaniach na terenie trzech stanów schwytali ich policjanci. Po ich zatrzymaniu kolejne cztery osoby usłyszały zarzuty.

CNN relacjonuje, że trzy godziny przed ucieczką z więzienia Philadelphia Industrial Correctional Center, młodszy z osadzonych wykonał telefon. Osoba, która odebrała miała przekazać słuchawkę innemu mężczyźnie.

REKLAMA

Obaj doczołgali się do pryszniców w swoim bloku więziennym i czekali, aż inny więzień dla im sygnał do ucieczki. Następnie przeszli przez dziurę wyciętą w ogrodzeniu więziennym, przeskoczyli płot z drutem kolczastym i uciekli.

Choć na terenie były kamery, służby więzienne dopiero po 19 godzinach zorientowały się, że coś jest nie tak. Łącznie zarzuty usłyszały cztery kolejne osoby, które pomagały więźniom w zorganizowaniu ucieczki.

Udostępnij: