REKLAMA

Rydzyk
Fot. Creative Commons

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej wydało komunikat, zgodnie z którym uczelnia związana z o. Tadeuszem Rydzykiem, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu będzie musiała zwrócić dofinansowanie na utworzenie jednego z kierunków.

REKLAMA

Szefowa resortu Katarzyna Pełczyńska ogłosiła tę decyzję na Twitterze. – Decyzją Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (Lux Veritatis) zwróci dofinansowanie na utworzenie kierunku 'informatyka medialna’. Naruszenie naprawdę kuriozalne – warunkiem koniecznym do przyjęcia na studia było zaświadczenie od proboszcza – napisała.

Od razu w komentarzach pojawiło się mnóstwo reakcji. – Słusznie. Publiczne środki nie mogą wspierać uczelni, na których ma miejsce dyskryminacja osób bezwyznaniowych – czytamy w odpowiedzi Fundacji Wolność od Religii.

REKLAMA

Polska Agencja Prasowa zwróciła się z pytaniami w sprawie oświadczenia MFiPR do toruńskiej uczelni. Jest ona prowadzona przez Prowincję Warszawską Redemptorystów. Zwrotowi ma podlec kwota ponad 100 tys. zł z łącznych 400 tys. zł.

– Projekt informatyki medialnej był projektem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i w ten projekt weszła uczelnia. Otrzymaliśmy zgodę na realizację i został on oceniony bardzo wysoko. Spełniliśmy wszystkie warunki – powiedział PAP o. dr Zdzisław Klafka. Dodał, że „ministerstwo, za czasów ministra Jarosława Gowina, to zaakceptowało”.

REKLAMA

REKLAMA