Uczniowie wystawili „Obcego”! Sztuka trafi na Broadway? (WIDEO)

Uczniowie North Bergen High School w New Jersey przygotowali teatralną adaptację kultowego filmu science-fiction Ridleya Scotta „Obcy – ósmy pasażer Nostromo” z 1979 roku. Przedstawienie od razu stało się przebojem w Internecie, mimo że zostało wystawione jedynie dwa razy i to dla wąskiej widowni. Przygotowany przez licealistów zwiastun w krótkim czasie uzyskał ponad 130 tys. wyświetleń na portalu You Tube.

Czytaj także:  Dodaj do herbaty lub zupy. Zadziała rewelacyjnie i kosztuje grosze!

Autorom – mimo skromnego budżetu – udało się uzyskać imponujące efekty wizualne oraz bardzo wierne oddać kostiumy, jak również samego Obcego. Sztuka jest bardzo wierną adaptacją obrazu Scotta, choć w jej przygotowywaniu brało udział zaledwie 16 uczniów. Duża w tym zasługa autora scenariusza, którym był wykładowca języka angielskiego, a także nauczyciela plastyki odpowiadającego za opracowanie scenografii i kostiumów dla aktorów.

Czytaj także:  Po czym poznać, że nie dbasz o siebie?

Znany aktor Paul Scheer uważa, że adaptacja „Obcego – ósmego pasażera Nostromo” stoi na tak wysokim poziomie, że powinna zostać w oryginalnej obsadzie wystawiona na Broadwayu. „Jesteśmy pod wrażeniem! 40 lat minęło, a to wciąż się dzieje”, napisali z kolei w mediach społecznościowych twórcy oryginalnego „Obcego”.