Ugodził kolegę nożem podczas imprezy. Wiadomo, co mu grozi

Policjanci pomogli Nigeryjczykowi, który błąkał się po Ełku
fot. Twitter | @Policja_KSP

Dantejskie sceny wydarzyły się w okolicach Grójca pod Warszawą. W suto zakrapianej imprezie brały udział trzy osoby, a nagle dwóch mężczyzn wdało się w kłótnię. Starszy z nich rzucił się na młodszego, co zakończyło się fatalnie.

REKLAMA

Jak podaje TVN24, w minioną niedzielę po godzinie 19:00 dwaj mężczyźni i kobieta bawili się z udziałem alkoholu. Nagle pomiędzy 53-latkiem i 47-latkiem wywiązała się kłótnia. Starszy po chwili miał wpaść w szał, złapał niemal 20-centymetrowy nóż i ugodził kolegę, trafiając w pachę.

Poszkodowany znalazł się w stanie zagrażającym życiu, dlatego został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Warszawie. Lekarze dołożyli wszelkich starań, aby udało się go uratować.

REKLAMA

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci ruszyli na miejsce i zatrzymali 53-latka. Zabezpieczyli także nóż. Sprawca został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Zastosowano wobec niego środek w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Kiedy 53-latek stanie w końcu przed wymiarem sprawiedliwości, będzie się musiał gęsto tłumaczyć. Za zarzut, jaki mu przedstawiono, grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

REKLAMA