Złodziej
Fot. Policja Świętokrzyska

41-letni mężczyzna ukradł kartę płatniczą i trzykrotnie zrobił zakupy na łączną kwotę blisko 10 złotych. Został zatrzymany przez kieleckich policjantów i choć kwota transakcji była niewielka, czekają go surowe konsekwencje.

18-letnia dziewczyna na początku stycznia w niewiadomy dla siebie sposób zgubiła kartę płatniczą, co zgłosiła na kieleckiej komendzie. W międzyczasie za pomocą jej karty dokonano trzech transakcji na kwotę około 10 złotych.

Mundurowi od razu ruszyli do działania i postanowili odnaleźć sprawcę kradzieży. Niedługo później udało się zatrzymać 41-latka, który, jak się okazało, postanowił trzykrotnie zrobić zakupy za pomocą skradzionej karty.

Można powiedzieć, że mężczyzna miał sporego pecha – pomimo niewielkich wartości transakcji, może mieć spore kłopoty. Dopuścił się bowiem kradzieży z włamaniem, za co polskie prawo przewiduje karę nawet do 10 lat więzienia.

Mieszkaniec Kielc przyznał się do stawianych mu zarzutów i dobrowolnie poddał się karze. Póki co sąd zastosował wobec niego karę czterech miesięcy ograniczenia wolności, a także obowiązek pokrycia kosztów postępowania sądowego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę