Poszukiwane złodziejki
Policja Gliwice

Policjanci z Gliwic poszukują dwóch kobiet, które ukradły jednej z mieszkanek portfel, po czym wypłaciły z jej konta pięć tysięcy złotych. Policjanci poprosili mieszkańców o pomoc w ich poszukiwaniach.

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło 16 września w jednym z gliwickich centrów handlowych. Lokalna policja otrzymała zgłoszenie o perfidnej kradzieży, za którą odpowiedzialne miały być dwie niezidentyfikowane kobiety.

Pokrzywdzona mieszkanka Gliwic poinformowała służby, że złodziejki ukradły jej portfel, po czym udały się do bankomatu i wypłaciły 5 tysięcy złotych. – Niestety, skorzystały z okazji, gdyż w portfelu znajdowały się zapisane kody PIN do karty płatniczej – podaje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Złodziejki najpewniej nie miały świadomości, że ich wizerunki zostały zarejestrowane na kamerze monitoringu w galerii handlowej. Na nagraniach widać moment, w którym kobiety odchodziły od bankomatu, tuż po wypłacie środków.

Policja z Gliwic opublikowała w sieci zdjęcia, na których wyraźnie widać twarze obu złodziejek. Funkcjonariusze zwracają się do społeczeństwa o pomoc w zidentyfikowaniu widocznych na fotografiach pań.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!